Mami, mobila jsem si nechala v pokojíčku, tak mi zbytečně nevolej !!

Kolik z rodičů by asi bylo v šoku, slyšet od své ratolesti při odchodu na bobří akci tato slova, že ?? A kolik z rodičů by trvalo na tom, ať si děťátko ten přístroj vezme ( „nikdy nevíš, kdy se Ti může moc hodit !!“) ? A kolik rodičů si promyslí, jaké to může přinést problémy pro účastníky ale hlavně „pracovníky“ ?? 

Není to zase až tak zvláštní (puč mi mobila; nech to bejt; nešahej na něj; kde mám mobil ?; jaký tam máš hry ?), je to ale někdy obtěžující (já Tě prozvoním, jo ?; Ti kluci jsou fakt blbý –pořád mě prozváněj) a někdy i vážné (opravdu nevíš, kde si ho mohl nechat ?; fakticky nikde není – díval/a si se pořádně všude ?; dobrý den – volám kvůli tomu ztracenému mobilu..). Dovedete si představit skupinku – dětský kolektiv – který se takto baví třeba 2 hodiny když jde podzimní přírodou ? A kdo nemluví o mobilu a počítačových hrách, tak jde jako stroj a neslyší – v uších má totiž sluchátka od walkmana apod. (resp. aspoň 1 sluchátko – to když jsem mu vyčítal, že nás ani nemůže slyšet). Nechte dětem doma repráky (a nebyly to malé bedýnky, jak jsem s úžasem zjistil) – ať si místo toho zabalí do tašky/batohu nějakou hru pro ostatní. Skutečně s námi jezdil 17ti letý kluk, který psal SMS jako blesk – skutečně ale nepoznal smrk od borovice, nelžu…
Tak bych navrhoval – nechte ty mobily doma, když jedou s Bobry ! Když budete potřebovat, zavolejte na můj či někoho jiného telefon, abyste se domluvili s vaším děťátkem a věřte tomu, že fakt nejsme banda Herodesů, která by Vaši ratolest nechala nějak trápit a nedala Vám vědět !! My nebudeme muset platit za ztracené (zničené, poškozené) přístroje a děti budou mít šanci povídat si o jiných věcech, než je vybavení přístrojů atd. apod., budou si více všímat kamarádů, okolí. A když si s nimi více povídáte, tak zjistíte, že ten telefon vůbec nechybí…

09.03.2005